© 2009 Paik, Všechna práva vyhrazena
"Zdraví je dobro, o kterém nevíme, dokud jej neztratíme"
Poradna Homeopatie a Kineziologie
Poradna Homeopatie a Kineziologie
Mgr. Marie Rothová, RHom.

registrovaná členka
České komory klasické homeopatie
Vstup klienti
Jméno:
Heslo:
Úvod >Homeopatie >Proč homeopatie >
Důvody proč používat homeopatii


1. Nemá škodlivé vedlejší účinky
Speciální příprava zvaná potencování zpracovává léky tak, že odstraní všechny toxické vedlejší účinky. Je bezpečná i pro miminka, během těhotenství i menopauzy. V těhotenství je však vhodné vyhledat péči kvalifikovaného homeopatického lékaře.

2. Reakci na podání homeopatika
Někdy se může objevit rýma, vyrážka nebo výtok coby účinek “jarní očisty”. Podobně se mohou objevit i staré symptomy, obvykle jen krátce. Tyto příznaky zmizí a nemají se léčit, protože jsou významnou součástí ozdravného procesu.

3. Působí jemně
Homeopatie působí tím, že stimuluje vlastní přirozený obranný mechanismus těla, aby se samo uzdravilo. Je sice jemná, výsledky však mohou být silné a trvalé.

4. Je holistická
Homeopatie bere v úvahu celého člověka. Často pouze jediný lék zapůsobí na všechny vaše potíže.

5. Preventivní léčba
Homeopatie posiluje imunitní systém těla a tak může pomoci zvýšit odolnost vůči nemoci a infekcím.

6. Není testována na zvířatech
Lidé reagují na léky jinak než zvířata. Všechny homeopatické léky jsou testovány na zdravých lidech. Bylo prokázáno, že symptomy, které látka užívaná po určitou dobu vyvolává u zdravého člověka, jsou shodné s příznaky, které lze vyléčit u nemocného člověka trpícího právě těmito symptomy.

7. Snadná aplikace
Homeopatické léky jsou podávány buď jako malé chutné tabletky, které se rozpustí v ústech anebo v tekuté podobě. Pro miminka a děti jsou k dispozici kuličky, prášek nebo kapky.

8. Zapojení pacienta
Homeopat bude klást mnoho otázek nejen k symptomům, které daného člověka trápí, ale také na to, jak člověk na své potíže reaguje a bude chtít znát celkový zdravotní stav a životní styl.

9. Neocenitelná jako první pomoc
Homeopatické léky lze bezpečně užívat doma nebo na pracovišti k léčbě drobných potíží jako jsou pohmožděniny, lehké popáleniny, vymknutí, kousnutí hmyzem a žaludeční potíže. Vážnější nebo chronické potíže by však měl léčit kvalifikovaný homeopat.

10. Medicína budoucnosti
V současnosti existuje přes 3000 homeopatických léků a stále jsou objevovány nové - homeopatie je tedy neustále se vyvíjejícím uměním. Avšak na rozdíl od alopatické medicíny, která každoročně stahuje z trhu léky, u nichž se objevují nové vedlejší účinky, homeopaté stále používají stejné léky, jaké používali před 200 lety.  Vědci teprve nyní objevují zásadní průlom v kvantové fyzice,